środa, 12 października 2011

Replika Słynnego AK47 Kałasznikowa – CYMA 028


Przyszła pora na recenzję repliki AK47, prawdziwej legendy zaprojektowanej przez Kalashnikov’a. Zacznijmy od oryginału. AK47 zostało wprowadzony do uzbrojenia w roku 1949 roku, wtedy też karabin stał się standardową bronią żołnierza Armii Czerwonej, następnie rozprzestrzenił się po całym świecie i stał się najszerzej rozpowszechnionym karabinkiem automatycznym na świecie. Broń jest odporna na
różnego rodzaju zabrudzenia; piach, wodę, błoto, nie wymaga dbałej eksploatacji a wszystko to przez swoją niezwykle prostą konstrukcję, która okazała się niezawodna. Jest prosta w obsłudze i tania w produkcji, idealna do masowej fabrykacji. Wojna w Wietnamie jest prostym przykładem niezawodności AK47, które okazało się wytrzymać każde warunki pogodowe, natomiast nowoczesne uzbrojenie wojsk USA m.in Colt Commando zacinało się przez piach i błoto dostające się do środka.Przejdźmy jednak do repliki Kałasznikowa wyprodukowanej przez znaną chińską firmę CYMA.
Korpus, przedni chwyt i kolba AK47 CM.028 wykonana jest z ABSu natomiast lufa zewnętrzna i przyrządy celownicze z metalu.
Mankamentem tej repliki jest imitacja drewna, innymi słowy pomalowana kolba i przedni chwyt z tworzywa sztucznego zamiast po prostu drewna, nie wygląda to niestety najlepiej. Pomimo tego uważam, że to bardzo dobra replika, podobnie jak oryginał solidna, posiada nie do zajechania gearbox v3 oraz lufę wewnętrzną długości 456mm, co tworzy ją niezwykle celną i wypływa na jej zasięg. Replika w Stocku posiada prędkość wylotową ok. 370 FPS ( feet per second – stóp na sekundę), kupując replikę nową dostajemy do niej baterię 8.4 V 1200mAh oraz Hi-cap na 500 kulek.Czas na sprawdzian celności:

I test jest wykonywany z odległości ok 15m z wyłączonym Hop-up'em     
II test z 30m oczywiścię z odpowiednio wyregulowanym Hop-up'em
III i ostatni z odległości ok 45m
Wszystkie testy wykonywane przy użyciu amunicji o wadze 0.2gDla poprawy wiarygodności dorzucam 2 filmik;

Strzały oddawane są  z odległości 25 metrów przy użyciu kulek o wadze 0.2g

Miałem  niejednokrotnie do czynienia z AK47 CM.028, już z pierwszym strzałem na twarzy pojawia się banan i złe pierwsze wrażenie odnoście już wspomnianej imitacji znika natychmiast, replika ma świetne osiągi i tworzy niezwykły klimat.

Cena:

Aby sobie takie cacko sprawić na daną chwilę wystarczy 307 zł (tutaj)jest to cena związana z promocją jesienną a normalnie CM.028 można dostać za ok. 380 zł. Jeśli chodzi o używaną to ceny mieszczą się w granicach 180 -200 zł w zależności od tego czy w replice było coś ulepszane. Gdzie? Oczywiście na Allegro lub na wmasg.pl w dziale komis.

Podsumowując AK47 CM.028;

- celne
- wyposażone w długą lufę wewnętrzną
- solidne
-posiada dużą prędkość wylotową, co przekłada się na zasięg
-tanie